Regulamin XIV Koleżeńskiego Biegu Sylwestrowego z okazji 35-lecia KS Maratonka Grajewo

pod patronatem Burmistrza Grajewa oraz Starosty Powiatu Grajewskiego

Organizator: KS Maratonka, SRWKC „Wiejski Zakątek”.

Współorganizatorzy: Grajewo, Powiat Grajewski, Gmina Grajewo, MOSiR Grajewo, PSP w Grajewie, Miejska Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zapraszamy na 14 Bieg Sylwestrowy w Grajewie

termin: 28 grudnia 2019 r.

Jak co roku, zapraszamy na bieg sylwestrowy. Miejsce tradycyjne – park Wolności, termin też już prawie tradycyjny – pierwsza sobota po Bożym Narodzeniu. Regulamin w zakładce regulamin.

W tym roku przypada 35. rocznica powstania Maratonki. Z tego też względu chcieliśmy w jakiś sposób zaakcentować to na naszej imprezie kończącej rok. Padło hasło „35 kilometrów na 35–lecie Maratonki”. Ale taki dystans to nie każdy może pobiec, no i taka impreza trwałaby trochę przydługo. Dlatego na 14. sylwestrowym jest nowa konkurencja – bieg sztafetowy. Zasady biegu są, na pierwszy rzut oka, trochę skomplikowane, ale jak dokładniej się przyjrzeć…

13 Bieg Sylwestrowy w Grajewie

29 grudnia 2018 r.

W sobotę po Świętach Bożego Narodzenia przy jesiennej pogodzie w parku Wolności w Grajewie odbył się XIII Koleżeński Bieg Sylwestrowy pod patronatem burmistrza Grajewa. Udział wzięło blisko sto biegaczek i biegaczy w różnym wieku z woj. podlaskiego i warmińsko – mazurskiego, którzy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych na dystansach od 150 m do ok. 3000 m. Największą popularnością cieszył się bieg integracyjny, w którym wzięli udział zaproszeni goście oraz rodzice i opiekunowie dzieci biorących udział w imprezie. Dla wszystkich była to dobra okazja do poruszania się po kilku dniach świątecznego leniuchowania i spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Bieg Sylwestrowy - Grajewo 2018

zmiana daty - 29 grudnia (sobota)

Zapraszamy na 13 bieg sylwestrowy w Grajewie. Ustaliliśmy, że odbędzie się on w pierwszą sobotę po świętach. Czy to dobry pomysł - sprawdzimy. Ponieważ jest to 13. edycja tego wydarzenia, należ zabrać ze sobą talizmany, szczęśliwe gadżety, czarne koty, zaprzyjaźnione czarownice lub babki do odczyniania uroków, krasnale, skrzaty i wszystko to, co pozwoli uniknąć pecha. Niewykluczone, że będzie potrzebny dobry humor.

Regulamin biegu w czytaj więcej:

KOLEŻEŃSKI BIEG SYLWESTROWY W GRAJEWIE

27 grudnia 2017 r. - sprawozdanie

Tradycyjnie w pierwszy dzień po Świętach Bożego narodzenia Klub Sportowy Maratonka Grajewo i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizują Koleżeński Bieg Sylwestrowy pod patronatem burmistrza miasta dla prawdziwych miłośników spędzania wolnego czasu na bieganiu. W tym roku po raz dwunasty biegano po alejkach Parku Wolności. Na trasach dla dzieci, młodzieży i dorosłych rywalizowało blisko 100 zawodniczek i zawodniczek w różnym wieku od najmłodszych biegnących z rodzicami po prawdziwych seniorów. Poza mieszkańcami Grajewa i okolic na starcie byli biegacze m. in. z Warszawy, Grodziska Maz., Łomży, Ełku, Moniek, Prostek i innych zakątków regionu.

Do pokonania mieli w zależności od kategorii wiekowej od 250 do 3200 m. I każdy ukończył bieg. Dodatkowo odbył się bieg integracyjny z udziałem uczestników biegu i zaproszonych gości. Wśród honorowych starterów nie zabrakło posła Kazimierza Gwiazdowskiego, burmistrza miasta Dariusza Latarowskiego i przewodniczącej rady Miasta Haliny Muryjas - Rząsy.

Gitara, kolędy, Czerwony Kapturek, Bałwan... i takie tam klimaty

27 grudnia 2017 - trochę refleksji i zdjęć z 12 Biegu Sylwestrowego

Pogoda wymarzona do biegania. Chociaż rano było, można powiedzieć, nieprzyjemnie. Jednak w porę wyszło słońce i w zasadzie się wypogodziło. Jednak nadal chłód doskwierał, zwłaszcza takim jak ja, czyli niebiegającym. Tłumów zawodników dzisiaj nie zobaczyliśmy, ale atmosfera była zacna. W miarę pojawiania się nowych kostiumów rósł poziom humoru w społeczeństwie. Impreza przebiegła sprawnie. Wszyscy, którzy ukończyli bieg otrzymywali jakiś upominek lub słodycze.