Sylwester w Grajewie na sportowo

Zaproszenie do biegania

W sylwestra w parku Wolności w Grajewie przy ul. Strażackiej odbędzie się XVI Integracyjny Bieg Świąteczno – Noworoczny. To będzie dobra okazja, aby na sportowo zakończyć mijający 2022 rok. Dla uczestników przygotowano dystanse od 200 do ok. 3000 m.

Impreza rozpocznie się o godzinie 9.45 wspólnym śpiewaniem kolęd. Następnie odbędą się biegi przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych - dystanse od 200 do 750 m. Po biegach dziecięcych wystartuje po parkowych alejkach bieg integracyjny dla wszystkich chętnych. Na zakończenie, z dystansem trochę ponad 3000 m zmierzą się osoby od 16 roku życia. Pokonanie całej trasy nie będzie wymagane. Ten bieg można ukończyć po zaliczeniu dwóch okrążeń parku.

Dla wszystkich przygotowano okolicznościowe medale, słodycze, gorącą herbatę i ciepły posiłek. Mile widziane są przebrania sylwestrowe. Najlepsze wdzianka otrzymają specjalne wyróżnienia.

Organizatorami Biegu są: Centrum Organizacji Pozarządowych w Grajewie, Klub Sportowy Maratonka, MOSiR Grajewo i Grajewskie Centrum Kultury, a współorganizatorzy: Grajewo - miasto, Gmina Grajewo, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, STRZELEC i PUK Grajewo.

Po imprezie w hali sportowej MOSiR odbędzie się spotkanie członków KS Maratonka i uczestników biegu.