Moje starty na Mikołajki

relacjonuje Jarosław Czopek

Relacja z 6 startów Mikołajkowych.
(3/6) 6 grudnia w Ostrołęce w hali sportowo-widowiskowej im. A. Gołasia odbyła się VIII edycja imprezy charytatywnej „Mikołajki na sportowo”. Podczas imprezy można było sprawdzić się w wielu konkurencjach sportowo-rekreacyjnych we wszystkich kategoriach wiekowych. Konkurencje miedzy innymi: bieg na 1000 m, pchnięcie kulą 2 kg, sztafeta 10x30 m, bieg na 30m przez płotki, zwis na drążku nachwytem na ugiętych rękach i inne.

XVIII Bieg Niepodległości w Białymstoku

10 listopada 2018 r.

Na 18. Bieg Niepodległości w Białymstoku wybraliśmy się samochodem w składzie: Sawicki Adam, Krzysztof Dudzis, Przemysław Dąbkowski oraz ja - Jarosław Czopek.  Co zastaliśmy: kilkaset osób na starcie, 1,5 godziny opóźnienia. Jest to niepokojące, stać ponad 1,5 godziny i robi się już chłodno, a z rozgrzewki nici.

IX Hajnowska Dwunastka

6 października 2018 r.

Tradycyjnie ja i Marcin wybraliśmy się w pierwszą sobotę października na „Hajnowską Dwunastkę”. Organizatorzy twierdzą, że „kto choć raz zawitał do Hajnówki na bieganie po lesie, na pewno jeszcze nie raz wróci i z sentymentem będzie wspominał to małe, kameralne wydarzenie sportowe”. My systematycznie meldujemy się na imprezach biegowych w Hajnówce, w maju na półmaratonie, a w październiku na dwunastce.

Maratonka na Islandii

Relacja z wyprawy

13-20 sierpnia 2018 r.

W sierpniu (13–20) tego roku grupa 10 osób z naszego klubu wybrała się na wycieczkę na Islandię. Zarzewiem pomysłu na wyprawę było spotkanie w zeszłym roku z naszą koleżanką Darią mieszkająca w tym kraju od jakiegoś czas. Temat został poruszony i tak z biegiem czasu słowa zaczęły zamieniać się w czyn. Najpierw zakup biletów lotniczych później rezerwacja mieszkania, samochodów oraz opracowanie całego planu pobytu.

Wyprawa na Islandię, impreza biegowa w Reykjaviku

sierpień 2018

byliśmy, widzieliśmy, biegaliśmy

Dziesięcioro z naszego klubu wybrało się na Islandię. Można śmiało rzec, że dla niektórych z nas to wyprawa życia. Wystarczy spojrzeć na kilka wybranych zdjęć, by trochę pozazdrościć. Mam nadzieję, że pełniejsza relacja pojawi się niebawem.

Zdjęcia po kliknięciu "Czytaj więcej".

K.B.

Bieg Powstania Warszawskiego

13 czerwca 2018 r.

Klub Sportowy Maratonka organizuje wyjazd na Bieg Powstania Warszawskiego, który odbędzie się dnia 28.07.2018 w Warszawie o godzinie 21.00. Zapewniamy bezpłatny transport. Osoby z Grajewa i okolic zainteresowane wspólnym wyjazdem prosimy o zgłaszanie się pod adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Termin przyjmowania chętnych upływa 10.07.2018 lub do wyczerpania miejsc w autobusie. 

PÓŁMARATON HAJNOWSKI

JUŻ NIC NIE BĘDZIE TAKIE SAME  19.05.2018

Przygodę z Półmaratonem Hajnowskim zaczęliśmy z Marcinem w 2005 roku. Początki były trudne. Pamiętam nasz pierwszy półmaraton. Było to w 2002 roku w Węgorzewie. Do tamtego czasu biegaliśmy tylko rekreacyjnie. Jak to się mówiło uprawialiśmy jogging. Były to dystanse 5, maksymalnie 10 km. Wydawało mi się że jak dam radę przebiec 10 km to i z półmaratonem też sobie poradzę. I tak też było, ale z problemami. Do 10 km wyprzedzałem większość biegaczy i dziwiłem się czemu tak wolno  biegną. Po 10 km było odwrotnie. „Paliwo” się skończyło i to Ci których wyprzedziłem zaczęli mnie wyprzedzać. Z trudem dotarłem do mety. Po tych doświadczeniach, nabyłem respektu do półmaratonu czy maratonu i zrozumiałem że tempo biegu zależy od dystansu.   

Ładowanie krajobrazami

KIERUNEK ULTRA HAŃCZA 07.04.2018

„Ładowanie krajobrazami”- usłyszałam w odpowiedzi na pytanie, które niejako sam sobie zadał Paweł z Poznania opowiadając mi, co odpowiada na nurtujące niebiegających znajomych pytanie - dlaczego ultra? Trudno obronić tezę, że biega się 60 km dla przyjemności. Ja już chyba takich znajomych nie mam. Bliscy mi ludzie dzielą się na dwie grupy. Pierwsza ma kompletnie gdzieś moje bieganie. Nie komentują, nie sapią, nie podziwiają, nie złorzeczą. Mam z nimi inne, równie ciekawe tematy. Grupa druga - BIEGAJĄ… koniec.

Ryga - Tallin - Sztokholm... na rowerze

wakacje 2017

W przerwie między semestrami, gdy pogoda nie sprzyja, znalazłem chwilę by powspominać wakacje, a co za tym idzie zeszłoroczną wyprawę rowerową „Ryga – Tallin – Sztokholm 2017”, w której brałem udział wraz z moimi przyjaciółmi.

Sam pomysł podjęcia tej inicjatywy zrodził się po sylwestrze 2017, gdy zastanawialiśmy się nad wyzwaniami na nowy rok. Chcieliśmy osiągnąć coś, co wydawałoby się niemożliwe i pozostałoby w naszej pamięci na wiele lat. Idąc śladem naszych starszych kolegów postanowiliśmy przejąć stowarzyszenie „Bike travels” i zorganizować wyprawę rowerową.