Regulamin XIV Koleżeńskiego Biegu Sylwestrowego z okazji 35-lecia KS Maratonka Grajewo

pod patronatem Burmistrza Grajewa oraz Starosty Powiatu Grajewskiego

Organizator: KS Maratonka, SRWKC „Wiejski Zakątek”.

Współorganizatorzy: Grajewo, Powiat Grajewski, Gmina Grajewo, MOSiR Grajewo, PSP w Grajewie, Miejska Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Cel: Popularyzacja biegania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, upowszechnianie biegów masowych, sportowe pożegnanie Starego Roku, podsumowanie minionego sezonu biegowego, uczczenie 35 rocznicy powstania KS Maratonka Grajewo. Bieg ma charakter koleżeński i integracyjny. Mile widziane przebrania sylwestrowe uczestników.

Termin i miejsce: 28 grudnia 2019 r. (sobota) godz. 10.00–13.00, start i meta w parku Wolności za Urzędem Miasta w Grajewie (ul. Strażacka).

Program: godz. 10.00 – otwarcie, wspólne śpiewanie kolęd, rozgrzewka.
Około godz. 10.15 – 10.30 biegi dzieci i młodzieży na dystansie 200–1000 m (kat.: przedszkolaki i klasy „0”, klasy I–II, klasy III–IV, klasy V–VI, klasy VII-VIII lub w zależności od ilości zgłoszeń;
Dekoracje w biegach dziecięcych odbywać się będą bezpośrednio po każdym biegu.
Około godziny 11.00 odbędzie się start do Biegu Sztafetowego z okazji 35-lecia KS Maratonka Grajewo.
Około godz. 11.30 odbędzie się start do Biegu Otwartego (rocznik 2003 i starsi) dla wszystkich chętnych – dystans dowolny do ok. 3200 m.
Przewidujemy bieg integracyjny (200 m).
Około godz. 12.00 – dekoracja zwycięzców Biegu Otwartego i Sztafetowego.

Uczestnictwo: Udział w biegach Otwartym i Sztafetowym mogą wziąć wszyscy chętni posiadający aktualne badania lekarskie lub podpiszą oświadczenie o braku przeciwwskazań do startu w zawodach (osoby niepełnoletnie powinny mieć podpisaną zgodę rodziców).
Do Biegu z okazji 35-lecia KS Maratonka Grajewo dopuszczone zostaną sztafety męskie, żeńskie, mieszane. Nie przewidujemy podziału na kategorie mężczyzn i kobiet oraz wiekowe. Każda sztafeta może się składać z 3 do 5 biegaczy. Start do Biegu Sztafetowego będzie wspólny. Każdy z członków drużyny musi pokonać co najmniej jedno okrążenie (około 500m). Zawodnicy zmieniają się w dowolnej kolejności, jeden zawodnik może przebiec podczas swojej zmiany więcej niż jedno okrążenie. Zwycięży ta drużyna, która pokona najdłuższy dystans w momencie przekroczenia linii startu/mety przez uczestnika kończącego 70 okrążenie, czyli dystans 35 km (licząc okrążenia pokonane łącznie przez wszystkich biegaczy uczestniczących w zawodach). Nie będziemy prowadzili pomiaru czasu w Biegu Otwartym i Sztafetowym.

Zgłoszenia: Do Biegu Sztafetowego przyjmowane będą pocztą elektroniczną. Zgłoszenie należy wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., podając nazwę sztafety, imię i nazwisko kapitana i ewentualnie nazwę klubu lub miejscowości. Limit zgłoszeń to 20 sztafet. Zarejestrować drużynę będzie można także w dniu zawodów w parku miejskim w okolicy startu, od godz. 9.00 oczywiście o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit 20 miejsc.
Zgłoszenia do Biegu Otwartego przyjmowane będą w dniu zawodów w parku miejskim w okolicy startu od godz. 9.00. Numerów startowych nie wydajemy. W Biegu Otwartym sklasyfikujemy trzech pierwszych zawodników w kat. kobiet i mężczyzn. W Biegu Sztafetowym sklasyfikujemy trzy pierwsze sztafety.

Koszty: Nie pobieramy opłaty startowej. Koszty uczestnictwa pokrywają uczestnicy, koszty organizacyjne pokrywają organizatorzy.

Nagrody: Zwycięzcy biegów dziecięcych (miejsca 1–3) otrzymają upominki.
Dodatkowo – wszystkie dzieci biorące udział w biegu, na mecie otrzymają słodycze. Pierwszych trzech zawodników w Biegu Otwartym w kat. mężczyzn i kobiet otrzyma upominki. Wszyscy uczestnicy Biegu Sztafetowego otrzymają okolicznościowe medale z okazji 35-lecia KS Maratonka. Trzy pierwsze sztafety otrzymają puchary. Puchar specjalny otrzyma zawodnik, który jako pierwszy pokona 70 okrążenie licząc wszystkie okrążenia przebiegnięte przez uczestników (będzie to łączny dystans 35 km).
Przewidujemy nagrodę specjalną za najciekawsze przebranie.

Organizatorzy zapewniają na mecie ciepłe napoje dla wszystkich chętnych.
Wszystkich uczestników po biegach zapraszamy na poczęstunek i spotkanie towarzyskie przy kawie i herbacie do hali MOSiR w Grajewie, ul. Strażacka 2.

Uwaga: Sprawy sporne, nieujęte w regulaminie, rozstrzyga organizator. Do rozstrzygania wszelkich kwestii oraz podejmowania decyzji związanych z organizacją biegu upoważnione są następujące osoby:

Waldemar Szycik – 516109383, e–mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wiesław Jerulank – 604550860, e–mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Krzysztof Borawski – 605241188, e–mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.