Zapraszamy na 14 Bieg Sylwestrowy w Grajewie

termin: 28 grudnia 2019 r.

Jak co roku, zapraszamy na bieg sylwestrowy. Miejsce tradycyjne – park Wolności, termin też już prawie tradycyjny – pierwsza sobota po Bożym Narodzeniu. Regulamin w zakładce regulamin.

W tym roku przypada 35. rocznica powstania Maratonki. Z tego też względu chcieliśmy w jakiś sposób zaakcentować to na naszej imprezie kończącej rok. Padło hasło „35 kilometrów na 35–lecie Maratonki”. Ale taki dystans to nie każdy może pobiec, no i taka impreza trwałaby trochę przydługo. Dlatego na 14. sylwestrowym jest nowa konkurencja – bieg sztafetowy. Zasady biegu są, na pierwszy rzut oka, trochę skomplikowane, ale jak dokładniej się przyjrzeć…

Jest tak: po haśle „start” zawodnicy (po jednym z drużyny) wybiegają na pętlę (ok. 500 m). Po dobiegnięciu do mety, czyli po jednym okrążeniu, przekazują pałeczkę następnemu z zespołu itd. Sędziowie zliczają oddzielnie każdej sztafecie pokonane kółka. Jest też sędzia, który liczy wszystkich przebiegających metę. Gdy doliczy do 70, kończy zawody. Pozostali na trasie biegacze w tym momencie zatrzymują się. Siedemdziesiąty zawodnik na mecie oznacza siedemdziesiąt okrążeń zaliczonych, czyli 35 km.

Do dystansu pokonanego przez sztafetę (ilość okrążeń x 500 m) dolicza się metry części okrążenia przebiegniętego przez ostatniego członka zespołu. W ten sposób otrzymujemy wynik sztafety. Która z drużyn przebiegnie najdłuższy dystans, ta wygrywa. Oznacza to, że zespół, którego zawodnik przebiegnie jako siedemdziesiąty niekoniecznie musi wygrać, a nawet przy dużej liczbie sztafet, jest to mało prawdopodobne.

Zgłoszenia drużyn do biegu sztafetowego (i tylko do tego biegu) przyjmujemy elektronicznie na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w temacie wiadomości należy wpisać: Zgłoszenie sztafety do 14 biegu sylwestrowego). Należy podać nazwę zespołu, imię i nazwisko kapitana i ewentualnie przynależność klubową lub miejscowość. Zgłoszone sztafety można podejrzeć w zakładce Bieg Sylwestrowy/sztafety.

Zapraszamy!

Do zobaczenia w sobotę 28 grudnia.

K.B.