KOLEŻEŃSKI BIEG SYLWESTROWY W GRAJEWIE

27 grudnia 2017 r. - sprawozdanie

Tradycyjnie w pierwszy dzień po Świętach Bożego narodzenia Klub Sportowy Maratonka Grajewo i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizują Koleżeński Bieg Sylwestrowy pod patronatem burmistrza miasta dla prawdziwych miłośników spędzania wolnego czasu na bieganiu. W tym roku po raz dwunasty biegano po alejkach Parku Wolności. Na trasach dla dzieci, młodzieży i dorosłych rywalizowało blisko 100 zawodniczek i zawodniczek w różnym wieku od najmłodszych biegnących z rodzicami po prawdziwych seniorów. Poza mieszkańcami Grajewa i okolic na starcie byli biegacze m. in. z Warszawy, Grodziska Maz., Łomży, Ełku, Moniek, Prostek i innych zakątków regionu.

Do pokonania mieli w zależności od kategorii wiekowej od 250 do 3200 m. I każdy ukończył bieg. Dodatkowo odbył się bieg integracyjny z udziałem uczestników biegu i zaproszonych gości. Wśród honorowych starterów nie zabrakło posła Kazimierza Gwiazdowskiego, burmistrza miasta Dariusza Latarowskiego i przewodniczącej rady Miasta Haliny Muryjas - Rząsy.

Przed biegami po raz kolejny wspólnie zaśpiewano kilka kolęd, co znakomicie wprowadziło wszystkich w świąteczno - biegowy nastrój.
Dla najlepszych były nagrody, słodycze, upominki biegowe. Były też upominki dla najlepiej przebranych uczestników, które otrzymali Katarzyna Limberger, Monika Stefańska i Adam Sawicki. A po biegu odbyło się tradycyjne spotkanie członków i sympatyków Maratonki przy herbacie i słodyczach. I było co wspominać po tegorocznym sezonie.
W przyszłym roku Bieg Sylwestrowy odbędzie się prawdopodobnie w pierwszą sobotę po Świętach Bożego Narodzenia.

WJ

WYNIKI:
Biegi dzieci i młodzieży – zwycięzcy:
Ola Krasińska, Jakub Krasński, Maja Ołdakowska, Rafał Krasiński, Zuzanna Kumor, Filip Ołdakowski, Natalia Krasińska, Marek Kuczyński, Paulina Szarnecka, Piotr Łajewski,.
Bieg otwarty:
Klaudia Liniewska.
Bieg Główny:
Kobiety: 1. Marta Borkowska (WETA Łomża), 2. Natalia Pisanko (LMS Łomża), 3. Katarzyna Limberger (Serduszko Team Ełk).
Mężczyźni: 1. Andrzej Godlewski (Biegamy Dla Zdrowia Borawskie), 2. Daniel Bohenko (Pędziwiatr Białystok), 3. Paweł Grygo (Prefbet Śnaidowo).