"Bieganie po bagnach wciąga"

XIV Bieg Rolnika w Kapicach - zaproszenie

Kapice - 16 września 2023 r. godz. 10.00

Tą trawestacją wiekopomnego odkrycia anonimowego podróżnika (w oryginale mowa o "chodzeniu po bagnach") zapraszamy na imprezę biegową w sam środek Bagien Biebrzańskich, do wsi Kapice. Niestety, bagien - takich prawdziwych - tu już nie uświadczymy. Krajobrazy i owszem są, ale do miejscowości dojedziemy drogą asfaltową. Nogi na trasie biegu zamoczyć będzie można pod warunkiem, że solidnie popada... Tfu, tfu, tfu (przez lewe ramię) i odpukać w niemalowane (albo puste).

Dystanse dwa: 5,5 km - bieg główny (rolnik i open) i krótszy 1,5 km - bieg gospodyń wiejskich (chłopy też mogą pobiec, zawsze można być pomocnikiem gospodyni). Ciekaw jestem czy znajdzie się choć jeden chłop, co należy do koła gospodyń wiejskich? W zasadzie jest równouprawnienie - no nie? Oczywiście biegać będzie też młodzież. Na dystansach od 250 m do 1 km.

W głównym nagrody tradycyjne:  w kategorii open - koguty (nie policyjne tylko prawdziwe... żywe oczywiście), a w mistrzostwach rolniczych suweniry, też tradycyjnie, są owiane mgłą tajemnicy.

Jak dojechać? Z drogi krajowej nr 65 skręcamy na Przechody (drogowskaz Przechody 4), mijamy tę miejscowość i jeszcze 4 km i już Kapice. W Kapicach na rozwidleniu w prawo i dojeżdżamy do kościółka, a w zasadzie - kaplicy (czynnej i ładnej) parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Osowcu. To miejsce modlitwy robi wrażenie, gdy wiemy, że w czasie II wojny wieś spłynęła krwią swoich mieszkańców (za pomoc partyzantom).

Obok kaplicy jest tzw. teren rekreacyjny i to tam wszystko ma być: i biuro, i start, i meta, i poczęstunek...

Jak się zapisać? Na stronie elektronicznezapisy.pl, ewentualnie w dniu imprezy w biurze zawodów ryzykując, że nie otrzyma się pakietu startowego (limit 60 miejsc, pierwszeństwo mają zapisani elektronicznie). Listę zapisanych znajdziemy na tej samej stronie. Regulamin (należy koniecznie przeczytać) znajduje się po lewej stronie - baner biegu rolnika, zakładka "regulamin".

 W imieniu wójta gminy Grajewo - Stanisława Szletera i zarządu KS Maratonka zapraszamy na Bieg Rolnika w Kapicach.

K.B.