Wieści z Maratonki

31 grudnia 2021 r. Grajewo

W ostatnim dniu starego roku członkowie i sympatycy Klubu Sportowego Maratonka spotkali się na walnym zebraniu sprawozdawczo – wyborczym, by podsumować minioną kadencję i wybrać zarząd na kolejne cztery lata pracy.

To był dobry czas w działalności KS Maratonka – podkreślił w swym wystąpieniu – prezes klubu Marcin Myszka. W tym czasie na terenie powiatu zorganizowano sporo imprez biegowych i rekreacyjnych z udziałem licznych miłośników biegania nie tylko z miasta czy regionu. Tradycyjnie na starcie Biegu Wilka są biegacze z sąsiednich państw. Ciekawym doświadczeniem był wyjazd na Islandię, gdzie wzięliśmy udział w Reykjawik Marathon. To był też dobry czas współpracy z miastem, powiatem czy też organizacjami pozarządowymi. Dzięki temu widać klub w życiu regionu i kraju. Trudno zliczyć udziały w biegach w Polsce i za granicą w tym czasie. Było też sporo miejsc na podium.

Dużym wydarzeniem okazała się wystawa i okolicznościowe spotkanie w Grajewskiej Izbie Historycznej z okazji 35 – lecia powstania Maratonki.

Do tego warto podkreślić, że Maratonka, to swoista biegowa rodzinka i przyjaciele. To sprawiło, że pozyskano też sponsorów, co bardzo dobrze wpłynęło na działalność. Mocno też podkreślano, że działalność Maratonki to dobra promocja miasta i powiatu. I co ważne, dzięki przychylności władz miasta, klub ma swoją siedzibę w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdzie wyeksponowano klubowe trofea.

Wybrano też Zarząd na kolejną czteroletnią kadencję. Nowym - starym prezesem został ponownie Marcin Myszka. Do władz weszli też: Karolina Turowska, Krzysztof Borawski – wiceprezesi, Janusz Krause – sekretarz, Adam Sawicki – skarbnik, Waldemar Szycik, Krzysztof Drężek i Jarosław Nieciecki – członkowie Zarządu.

Teraz przed wszystkimi kolejny etap działalności Maratonki. Już wkrótce miłośnicy biegania zostaną zaproszeni do udziału w imprezach biegowych na terenie powiatu grajewskiego.

WJ