Bieg wilka na boisku Czwórki

Grajewo, 11 maja 2024 r.

Tak jak w ubiegłym roku Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka wystartuje na boisku lekkoatletycznym Szkoły Podstawowej nr 4. Tam rywalizować będą dzieci i młodzież, a dorośli wystartują do biegu głównego.

Impreza ta wpisała się w życie nie tylko naszego miasta. I mimo, że mamy trochę czasu, to trwają już intensywne prace organizacyjne. Wtajemniczeni wiedzą, że chodzi o przygotowanie trasy, zapewnienie odpowiednich środków finansowych od sponsorów, zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom. Sporo pracy mają działacze Klubu Sportowego Maratonka, bo to na nich spada najwięcej obowiązków w okresie przygotowania biegu Wilka. Na czele komitetu organizacyjnego stoi Dariusz Latarowski – burmistrz Grajewa. Tradycyjnie patronaty honorowe sprawują: marszałek naszego województwa – Artur Kosicki i Burmistrz miasta.

W ub. roku organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu biegów dzieci i młodzieży na boisko lekkoatletyczne przy SP 4. Tam na tartanowej bieżni rywalizacja odbędzie się na dystansach od 100 do 800 m. Bieg główny na dystansie ok. 10 000 m wystartuje z boiska. Następnie biegacze pobiegną ul. Konstytucji 3 Maja, chodnikiem ulicy Ekologicznej i skręcą w kierunku kościoła pw. MBNP na ul. Jana Pawła II (ścieżka pieszo – rowerowa). Następnie pobiegną ścieżką przy ul. Wojska Polskiego do Koszarówki. Tam przy przystanku skręcą w ulicę Spacerową i dobieg do ulicy Topolowej, po której trasa prowadzi do rzeki Ełk, gdzie będzie nawrót i powrót na boisko SP 4 (z pominięciem Koszarówki).

Po raz kolejny będzie też marsz Nordic Walking chodnikiem ulicy Ekologicznej na dystansie ok. 2 700 m.

Wszystkie informacje regulaminowe znajdują się na stronie www.maratonka.pl. Jak zwykle zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną na stronie www.elektronicznezapisy.pl. Link znajduje się na stronie www.maratonka.pl.

Uwaga! Dzieci i młodzież nie zapisują się. Przychodzą tylko na linię startu.

Taka impreza potrzebuje wielu ludzi do społecznej pracy. Organizatorzy liczą na wsparcie wolontariuszy. Można zgłaszać się do pomocy. Pracy nikomu nie zabraknie. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 604 55-08-60 (wieczorem) lub pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Można też wesprzeć bieg Wilka finansowo przekazując wpłaty na konto: Bank Spółdzielczy w Szczuczynie Filia w Grajewie
43876810131310499720000010 z dopiskiem: XXV Bieg Wilka.

Można też przekazać przedmioty, które wykorzystamy na nagrody. W zamian organizatorzy zapewniają promocję osób, firm i instytucji, a każda nawet niewielka wpłata pomoże w organizacji imprezy.
Podczas zawodów funkcjonować będą stoiska gastronomiczne i handlowe. Sponsorzy mogą też postawić swoje stoiska promocyjne. Informacje u Organizatora.

Organizatorzy już dziś przepraszają mieszkańców osiedla Południe za utrudnienia w ruchu na ul. Ekologicznej i fragmencie ul. Konstytucji 3 Maja w godzinach 11.00 – 12.30. Tym razem nie będą zamykane ulice, a bieg odbędzie się przy ograniczonym ruchu drogowym. Na całej trasie znajdą się tabliczki informacyjne i będzie zabezpieczenie ze strony odpowiednich służb.Jednocześnie już dziś zapraszamy wszystkich do kibicowania, bowiem emocji jak zwykle nie zabraknie. Przy okazji będą atrakcje kulturalne i sportowo – rekreacyjne.
Początek „wilczego biegania” 11 maja ok. godz. 8.45 na boisku SP 4, ul. Konstytucji 3 Maja 23.

Działacze Maratonki informują, że jubileusz Biegu Wilka połączony będzie jesienią z obchodami 40 – lecia działalności Klubu.

KS Maratonka