BIEG TROPEM WILCZYM W GRAJEWIE

W niedzielę 26 lutego w całym kraju po raz piąty odbędzie się impreza biegowa pod hasłem Bieg Tropem Wilczym, która ma upamiętnić Żołnierzy Wyklętych walczących o wolną Polskę. W tym roku po raz pierwszy bieg odbędzie się też w Grajewie, a jego organizatorem jest miasto Grajewo. Bieg honorowym patronatem objął burmistrz Grajewa.
Bieg przywołuje pamięć o walce podziemia niepodległościowego z komunistyczną władzą powojennej Polski. W Grajewie i okolicach mamy wielu Żołnierzy Wyklętych i impreza przypomni ich udział w tych wydarzeniach. Bieg ma charakter koleżeński, integracyjny, edukacyjny i wychowawczy. Przy okazji też propaguje sport jako sposób na zdrowy tryb życia.

 I Bieg Tropem Wilczym odbędzie się na terenie klubu Hades przy ul. Wojska Polskiego. Na uczestników czeka dystans 1963 metry. Start i meta znajdują się na boisku piłkarskim. Przy niesprzyjającej aurze trasa może ulec nieznacznym zmianom. Organizatorzy nie przewidują mierzenia czasu i klasyfikowania najlepszych na mecie. Liczy się udział. Dla zapisanych uczestników przygotowano atrakcyjne pakiety startowe przygotowane przez Fundację Wolność i Demokracja. Mile widziane będą stroje z symbolami nawiązującymi do tematyki patriotycznej.
Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem e–mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Poza sportowymi emocjami przygotowano okolicznościowe wykład o akcji wyzwolenia Grajewa w maju 1945 roku przez Żołnierzy Wyklętych zgrupowania majora Jana Tabortowskiego ps. Bruzda. Biegowi towarzyszyć będą okolicznościowe pieśni i piosenki, a na mecie czekać będzie wojskowa grochówka.
I Bieg tropem Wilka w Grajewie rozpocznie się o godz. 12.00.
Organizator: miasto Grajewo.
Partnerzy: Grajewskie Centrum Kultury, MOSiR, ZS Strzelec i KS Maratonka.

Więcej informacji na stronie: www.tropemwilczym.pl/bieg/grajewo/