Tropem wilczym

Dołącz do biegu w Grajewie

Już 6 marca 2022 roku o godzinie 12:00 z wielu punktów w Polsce i na całym świecie wyruszą uczestnicy biegu Tropem Wilczym. W tym roku odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja biegu. Dołącz do wydarzenia i pobiegnij razem z nami! Spotkajmy się przy Grajewskiej Izbie Historycznej (ul. Legionistów 9).

Żeby uczestniczyć w biegu, wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapisując się podaj:

imię i nazwisko,
datę urodzenia,
miejsce zamieszkania,
telefon kontaktowy.

Udział w biegu jest bezpłatny.

 Uwaga. Pakiety startowe otrzyma pierwsze 150 osób.

Wszystkich uczestników zapraszamy do rejestracji także w dniu biegu (6 marca) w godz. 10.00 – 11.30 w namiocie miasta Grajewa, który zostanie ustawiony przy Grajewskiej Izbie Historycznej. Zbiórka na miejscu startu o godz. 11.50

Organizatorzy lokalni:
Miasto Grajewo, KS Maratonka Grajewo, MOSiR Grajewo i Grajewskie Centrum Kultury.

Serdecznie zapraszamy!

Na wszystkich biegaczy czeka wyjątkowy zestaw startowy złożony z jubileuszowej koszulki, metalowej butelki, pamiątkowego medalu oraz materiałów informacyjnych.

„Dystans pamięci” mierzy 1963 m – jest to długość nieprzypadkowa, ściśle związana z rokiem, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek.

Bieg Tropem Wilczym jest pierwszym wydarzeniem w Polsce organizowanym na tak wielką skalę. Został stworzony z myślą o pasjonatach historii oraz osobach, które chcą w pozytywny sposób uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych. Udział w inicjatywie to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu wolnego. Przedsięwzięcie z roku na rok przyciąga coraz więcej osób zainteresowanych historią Żołnierzy Wyklętych. W 2020 roku został pobity rekord i aż 75 tysięcy biegaczy wystartowało w 370 lokalizacjach.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o tej akcji, jej historii i innych wydarzeniach organizowanych w ramach biegu, koniecznie zajrzyj na stronę internetową https://tropemwilczym.org/

Kontakt do organizatorów biegu lokalnego:
Urząd Miasta Grajewo
tel. 86 273 0 821
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O organizatorach wydarzenia głównego:

Fundacja Wolność i Demokracja jest niezależną, niepartyjną organizacją pozarządową. Od założenia w 2006 roku Fundacja działa w dwóch zasadniczych obszarach: pomocy Polakom na Wschodzie oraz wspierania przemian demokratycznych na terenach byłego Związku Sowieckiego.
Strona internetowa: https://tropemwilczym.org/

Kontakt do organizatorów wydarzenia głównego:

Fundacja Wolność i Demokracja
Al. Jerozolimskie 30/14
00-024 Warszawa
tel: +48 22 6288505
mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.