Bieg Sylwestrowy A.D. 2017

Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na przebieżkę 27 grudnia 2017 roku do parku miejskiego za urzędem miasta. Na przebieżkę, bo dystans niewielki, a świąteczna pora nie zachęca do wielkich biegowych wyczynów. Będzie śpiewanie kolęd, gorąca herbata, może jakieś słodycze. Przebieramy się w stroje karnawałowe. Ponoć ma być nagrodzony najciekawszy. Jak ktoś stroju nie będzie miał, to nie szkodzi. Może wystartować bez… Oczywiście nie całkiem bez, bo się przeziębi.

Park Wolności z roku na rok wygląda piękniej, ale nie jeden z nas (dotyczy dziadków) tęskni za tym prawie dzikim parkiem z lat 60–70. Bywało tam nawet lodowisko.

Ale ad rem! Trasy biegów wytyczone alejkami. Od 200 do 1000 m dla dzieci i młodzieży. Bieg otwarty ok. 3200 m – najdłuższy – dla chętnych. Niekoniecznie trzeba przebiec cały. W każdej chwili można podjąć decyzję, że na dzisiaj dosyć. Czasy nie będą mierzone. Sklasyfikowanych zostanie trzech pierwszych uczestników. Nagrody w formie upominków, a w hali MOSiR czekać będzie skromny poczęstunek.

Po biegu odbędzie się zebranie sprawozdawczo – wyborcze KS Maratonka, na które Zarząd zaprasza wszystkich członków Klubu.

Krzysztof Borawski

Regulamin XII Koleżeńskiego Biegu Sylwestrowego
pod patronatem Burmistrza Grajewa

Organizator: KS Maratonka, SRWKC „Wiejski Zakątek”.
Współorganizatorzy: Urząd Miasta Grajewa, Gmina Grajewo, MOSiR Grajewo, PSP w Grajewie.
Cel: Popularyzacja biegania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, upowszechnianie biegów masowych, sportowe pożegnanie Starego Roku, podsumowanie minionego sezonu biegowego. Bieg ma charakter koleżeński i integracyjny. Mile widziane przebrania sylwestrowe uczestników.

Termin i miejsce: 27 grudnia 2017 r. (środa) godz. 10.00–12.00, start i meta w parku Wolności za Urzędem Miasta w Grajewie (ul. Strażacka).
Program: godz. 10.00 – otwarcie, wspólne śpiewanie kolęd, rozgrzewka.
Ok. godz. 10.30 – biegi dzieci i młodzieży na dystansie 200–1000 m (kat.: przedszkolaki i kl. „0”, kl. I–II, III–IV, V–VI oraz gimnazja lub w zależności od ilości zgłoszeń);
Dekoracje w biegach dziecięcych odbywają się bezpośrednio po każdym biegu.
Ok. godz. 11.00 – 11.30 – bieg otwarty (rocznik 2000 i starsi) dla wszystkich chętnych – dystans dowolny do ok. 3200 m.
Przewidujemy bieg integracyjny (200 m).
Ok. godz. 11.30 – dekoracja zwycięzców biegu głównego.
Uczestnictwo: Udział w biegach mogą brać wszyscy chętni posiadający aktualne badania lekarskie lub podpiszą oświadczenie o braku przeciwwskazań do startu w zawodach (osoby niepełnoletnie podpisaną zgodę rodziców).
Zgłoszenia: Przyjmowane będą w dniu zawodów w parku miejskim w okolicy startu od godz. 9.00. Numerów startowych nie wydajemy. Sklasyfikujemy trzech pierwszych zawodników w kat. kobiet i mężczyzn oraz w kat. dzieci i młodzieży.
Koszty: Nie pobieramy opłaty startowej. Koszty uczestnictwa pokrywają uczestnicy, koszty organizacyjne pokrywają organizatorzy.
Nagrody: Zwycięzcy biegów dziecięcych (miejsca 1–3) otrzymają upominki.
Dodatkowo – wszystkie dzieci biorące udział w biegu na mecie otrzymają słodycze. Pierwszych trzech zawodników w kat. mężczyzn i kobiet otrzyma upominki. Przewidujemy nagrodę specjalną za najciekawsze przebranie.
Organizatorzy zapewniają na mecie ciepłe napoje dla wszystkich chętnych.
Po biegu wszystkich uczestników zapraszamy na poczęstunek i spotkanie towarzyskie przy kawie i herbacie do hali MOSiR w Grajewie, ul. Strażacka 2.
Uwaga: Sprawy sporne, nieujęte w regulaminie rozstrzyga organizator. Do rozstrzygania wszelkich kwestii oraz podejmowania decyzji związanych z organizacją biegu upoważnione są następujące osoby:
Waldemar Szycik – 516109383, e–mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wiesław Jerulank – 604550860, e–mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Krzysztof Borawski – 605241188, e–mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.