Zapraszamy na 11 Bieg Sylwestrowy w Grajewie

27 grudnia 2016 r. godz. 10.00

regulamin biegu

Regulamin XI Koleżeńskiego Biegu Sylwestrowego
pod patronatem Burmistrza Grajewa

Organizator: KS Maratonka Grajewo, SRWKC „Wiejski Zakątek”.
Współorganizatorzy: Urząd Miasta Grajewa, Gmina Grajewo, MOSiR Grajewo, PSP w Grajewie.
Cel: Popularyzacja biegania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, upowszechnianie biegów masowych, sportowe pożegnanie Starego Roku, podsumowanie minionego sezonu biegowego. Bieg ma charakter koleżeński i integracyjny. Mile widziane przebrania sylwestrowe uczestników.
Termin i miejsce: 27 grudnia 2016 r. (wtorek) godz. 10.00–12.00, start i meta w parku miejskim za budynkiem Urzędu Miasta w Grajewie (ul. Strażacka).
Program: godz. 10.00 – otwarcie, wspólne śpiewanie kolęd, rozgrzewka.
Około godz. 10.30 – biegi dzieci i młodzieży na dystansie 200–1000 m (kat. przedszkolaki i kl. „0”, kl. I–II, III–IV, V–VI oraz gimnazja lub w zależności od ilości zgłoszeń).
Dekoracje w biegach dziecięcych odbywają się bezpośrednio po każdym biegu.
Około godz. 11.00 – 11.30 – bieg otwarty (rocznik 2000 i starsi) dla wszystkich chętnych – dystans dowolny do ok. 3200 m.
Przewidujemy bieg integracyjny – 200 m.
Około godz. 11.30 – dekoracja zwycięzców biegu głównego.
Uczestnictwo: Udział w biegach mogą brać wszyscy chętni posiadający aktualne badania lekarskie lub którzy podpiszą oświadczenie o braku przeciwwskazań do startu w zawodach (osoby niepełnoletnie powinny posiadać podpisaną zgodę rodziców).
Zgłoszenia: Przyjmowane będą w dniu zawodów w Parku Miejskim w okolicy startu od godz. 9.00. Numerów startowych nie wydajemy. Sklasyfikujemy trzech pierwszych zawodników w kat. kobiet i mężczyzn oraz w kat. dzieci i młodzieży.
Koszty: Nie pobieramy opłaty startowej. Koszty uczestnictwa pokrywają uczestnicy, koszty organizacyjne pokrywają organizatorzy.
Nagrody: Zwycięzcy biegów dziecięcych (miejsca 1–3) otrzymają upominki.
Dodatkowo – wszystkie dzieci biorące udział w biegu na mecie otrzymają słodycze. Pierwszych trzech zawodników w kat. mężczyzn i kobiet otrzyma upominki. Przewidujemy nagrodę specjalną za najciekawsze przebranie.
Organizatorzy zapewniają na mecie ciepłe napoje dla wszystkich chętnych.
Po biegu wszystkich uczestników zapraszamy na poczęstunek i spotkanie towarzyskie przy kawie i herbacie do hali MOSiR w Grajewie.
Uwaga: Sprawy sporne, nieujęte w regulaminie rozstrzyga organizator. Do rozstrzygania wszelkich kwestii oraz podejmowania decyzji związanych z organizacją biegu upoważnione są następujące osoby:
Waldemar Szycik – 516109383, e–mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wiesław Jerulank – 604550860, e–mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Lech Żabiński - 608 082 342, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.