Głosuj na projekt ścieżki rekreacyjnej przy klubie Hades w Grajewie

Bużet obywatelski 2017

Serdecznie witamy internautów, mieszkańców naszego miasta, w szczególności tych, którym leży na sercu rozwój Grajewa. Już po raz czwarty mamy możliwość uczestniczyć w podejmowaniu decyzji na co wydać część pieniędzy pochodzących z naszych podatków, zwanych budżetem obywatelskim. Wszystkich zachęcamy i namawiamy do wzięcia udziału w głosowaniu na zgłoszone projekty, a osoby kreatywne zachęcamy do tworzenia swoich własnych projektów i zgłaszaniu ich w przyszłym roku. Zasługujemy przecież na to żeby mieć duży wybór i decydować o tym czego tak naprawdę potrzebujemy!

Właśnie rozpoczęła się kampania promocyjna zgłoszonych projektów do tegorocznego „budżetu”.
Jako grupa mieszkańców naszego miasta reprezentująca różne organizacje, grupy społeczne i wiekowe chcielibyśmy przekonać do oddania głosu na nasz projekt o roboczej nazwie: ścieżka spacerowo-biegowo-rowerowa. Chcielibyśmy aby powstała ona na terenie Klubu Hades i tworzyła pętlę o łącznej długości około 500 metrów. Przebiegała by ona częściowo wokół boiska miejskiego, następnie wzdłuż ulicy Rotmistrza Wiktora Konopki, dalej wzdłuż ulicy Legionistów, zawracała w kierunku boiska wzdłuż linii drzew na placu przed sceną i łączyła się z alejką między drzewami równoległą do boiska. Ścieżka miałaby być ograniczona krawężnikami nie wystającymi ponad poziom podłoża, usypana z dwóch warstw kruszywa o łącznej grubości około 20cm.

Zaletami projektu są:
1. Możliwość korzystania przez wszystkich przez 24 godziny na dobę.
2. Lokalizacja na terenach zielonych z przeznaczeniem na cele rekreacyjno-sportowe w planie zagospodarowania.
3. Możliwość wykorzystania ścieżki podczas licznych wydarzeń i imprez organizowanych na terenie Klubu „Hades” (festyny, Dni Grajewa, Bieg Rodzinny, Bieg Pamięci Powstania Warszawskiego, Bieg Tropem Wilczym i inne) oraz lekcji wychowania fizycznego.
4. Jest to miejsce bezpieczne, częściowo oświetlone w bliskiej odległości od Komendy Powiatowej Policji, często odwiedzane nawet w nocy przez patrole.
5. Miejsce nadaje się do czynnego wypoczynku całej rodziny – uprawiający jogging lub nordic walking rodzice mogą cały czas obserwować bawiące się dzieci.
6. Przebieg ścieżki będzie bezkolizyjny.
7. Rodzaj nawierzchni będzie przyjazny dla stawów, co jest bardzo ważne dla osób starszych, z nadwagą, niepełnosprawnych, dopiero rozpoczynających treningi.
8. Niewielkie są koszty utrzymania takiego projektu.

Prosimy o głosy na nasz projekt!

https://www.youtube.com/watch?v=Oprm6RXGhgU&feature=youtu.be