W sobotę w Grajewie wilcze bieganie z atrakcjami

W sobotę 11 maja po raz XXI w Grajewie odbędzie się Międzynarodowy Uliczny Bieg Wilka. W tym roku wszyscy chętni rywalizować będą w 24 biegach w różnych kategoriach wiekowych na dystansach od 200 m do 10 000 m. Ponadto tradycyjnie będzie bieg integracyjny, bieg otwarty dla wszystkich chętnych i Nordick Wolking na dystansie 3 500 m. Pierwsze starty ok. godz. 9.oo na ulicy Mickiewicza. Bieg główny wystartuje ok. 12.05.

Biuro zawodów czynne będzie od godz. 8.oo w holu Urzędu Miasta. Tam przyjmowane będą zapisy do biegu głównego. Tuż obok bramki startowej będzie specjalny punkt informacyjny. W pozostałych biegach nie ma zapisów i wszyscy chętni w poszczególnych kategoriach zgłaszają się na linię startu bez zbędnych formalności. Na mecie na wszystkich czekają okolicznościowe medale, a najlepsi otrzymają dodatkowo biegowe upominki. Dla dzieci i młodzieży organizatorzy przygotowali też słodycze i napoje. Ponadto tuż obok startu czynny będzie bezpłatny placyk zabaw.

 

W tym roku organizatorzy przygotowali sporo atrakcji dla uczestników i kibiców. Czynne będą stoiska gastronomiczne i handlowe, malowanie twarzy, występy Zespołu Pieśni i Tańca Grajewianie i zespołu tańca nowoczesnego.
Na liście zgłoszeń sporo chętnych z Rosji, Litwy i Białorusi i z kraju.
Kolejny raz uczniowie grajewskich szkół stworzą strefę kibica.
Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do sobotniego wilczego biegania. Szczegóły regulaminowe na stronie www.maratonka.pl


WJ