Koszulki Maratonki podziękowaniem za współpracę

"Maratonka" poleci do USA

Od kilku lat Klub Sportowy Maratonka Grajewo w dowód uznania za współpracę wręcza klubowe koszulki. W ostatnich tygodniach otrzymali je kpt. Jeffrey W. Hanson z USA oraz kapelmistrz Orkiestry Dętej OSP Ryszard Jasionowski.

Żołnierze Archer Battery Soliders, którzy stacjonowali w naszym regionie w strukturach wojsk NATO brali udział w biegach organizowanych przez Maratonkę i miasto. Wystartowali m.in. w Biegu Wilka, Biegu Wilczym Tropem czy Sztafetach Grajewskich. I zawsze było ich wielu. Kapitan Hansson otrzymał koszulkę podczas pożegnania żołnierzy z miastem w Parku Solidarności, gdzie jest pamiątkowa tablica upamiętniająca współpracę miasta i żołnierzy amerykańskich. Parę dni później brał udział w koszulce klubu w jednych z biegów towarzyszących Maratonowi Warszawskiemu.

Orkiestra Dęta OSP Grajewo towarzyszy imprezom biegowym Maratonki od ponad 20 – lat. Grali na I Biegu Wilka w 1999 roku i to jest już stały element imprezy, że początek jest zawsze w muzycznym rytmie. Okazją do wręczenia koszulki dla Ryszarda Jasionowskiego był wspaniały koncert pod koniec listopada w Grajewskim Centrum Kultury.

Koszulki klubu czekają na kolejnych przyjaciół, których Maratonce nie brakuje.